What’s NDI protocol?(part 3)

تغییرات پروتکل

در واقع ، NDI خودش را به صورت کامل به ‘under the hood’ (زیر کاپوت) تبدیل کرده است ؛ به طوریکه به خوبی شامل بهینه سازی زیادی برای دربرگرفتن پروتکل ها جهت پشتیبانی از انتقال داده ای UDP با ویژگی تصحیح خطا (Forwards Error Correction) هم برای یونی کست هم برای مولتی کست می شود.

به علاوه ، هم اکنون NDI به صورت خودکار NICها و همه راه های بین یک منبع تا یک مقصد را برای گسترش پهنای باند در سراسر راههای ممکن شناسایی می کند.

تحویل دادن ها در اغلب موارد کارایی بالاتری دارند (حتی روی شبکه ها با تاخیر زیاد). به علاوه ، کنترل تجمع های داخلی بسیار پیچیده باعث کاهش packet loss می شود و به هر کسی در دنیای واقعی کمک می کند شبکه ها را با سوییچ ها و روتر های کمتری راه اندازی کند.

 

کشف قابل اعتمادتر

اکتشافات و اتصالات اکسترمم ، برای مهیا کردن قابلیت اعتماد فزاینده زمانیکه توپولوژی شبکه در سرتاسرNIC های چندگانه (یا شبکه ها) تغییر می کند ، بهتر استفاده می شوند.

در سایر ارتقاها ،اکتشاف NDI روی لوکال ماشین (همانطور که منابع NDI روی ماشین های مجازی هستند) بهبود یافته است.

 

سخت افزار NDI

NewTek به زودی یک پروژه FPGA رفرنس را روی بورد رفرنس Xilinx راه اندازی خواهد کرد ، که به افراد اجازه می دهد که به صورت رایگان پروژه شان را اجرا کنند، حتی اگر یک پروژه تجاری بسازید ،شرکت برای کمک به موفقیتان به شما کمک می کنید.

و بیشتر…

به طور سنتی ، استفاده از ویدیو RGB ، 80% کندتر از YcbCr است. ما بهینه سازی AVX2 اضافه کردیم تا این عدد به 20% کاهش پیدا کند( با فرض اینکه شما پهنای باند کافی حافظه روی سیستماتنان دارید)

همچنین هم اکنون NDI از فضای رنگ ویدیو 4:2:0 روی ورودی ها پشتیبانی می کند که شامل استفاده از FFMPEG در ویندوز با ساپورت NDI برای راحتی ، حذف سختی ها کامپایل (توسط شخص شما ) می باشد.

2- چرا NDI ؟

هر چند دهه ، صنعت تولیدات ویدیویی دستخوش انقلاب می شود ، هیجان انگیز است اگر بدانید یکی از این انقلاب ها هم اکنون د رحال رخ دادن است.(و شما می توانید قسمتی از آن باشید)

برای مثال ، در دهه گذشته این صنعت از دوربین ، ویدیو و انتقال آنالوگ به لطف سیستم های دیجیتال آغاز شد. به طور مشابه انفجاراینترنت و پذیریش گسترده شبکه های با سرعت بالا ،صحنه را برای انقلاب بعدی آماده کرده است.

من با اطمینان پیشبینی می کنم که 20 سال بعد به طورواضح ، تغییر بیشتر حول رزولوشن ، فریم ریت و مسایل شبیه به این است.

هم اکنون ، عملا هرسیستم کامپیوتری در جهان بلقوه می تواند به هر سیستم دیگری وصل شود. عینا میلیون ها دستگاه دارای صفحه نمایش با کیفیت بالا ، پردازنده با سرعت بالا و دوربین هستند . در این محیط اجتناب ناپذیر است که ، بهره وری ، مقرون به صرف بودن ، انتقال غیر خطی ویدیو در فضای IP جایگزین روش ها اتصال خطی ( مثل HDMI ، SDI و…) شود.

NewTek NDI® انتقال تصویر- باکیفت بالا از طریق شبکه اترنت را آسان کرده است.

درنظر بگیرید اینترنت چقدر می تواند انتقال داده ها از نقطه A به نقطه B را بهبود ببخشد. در خانه ،اداره ، هرجایی بین این دو محل ، شما و همکارانتان از دستگاههای متفاوتی( لپتاب ، اسمارت فون ها ، لپتاپ ها ، ورک اسیشن ها ، و..) استفاده می کنید.

شما ممکن است به صورت مستقل کار کنید یا شاید فایل هایتان را هنگامیکه باشخص دیگری در اداره دیگر یا قاره دیگر در حال ارتباط هستید انتقال دهید.

“Net” نو آوری های بی شماری را جهت تغییر کارکرد دنیا ، زندگی ها و انجام کارهای اساسی به وسیله ایجاد ابزارها و ورک فلوها به وسیله از داده ها اجرا می کند. نیوتک پیش بینی می کند که تولیدات ویدیویی صروتا باید پیشرفت نمایی محاسبات عمومی را تغییر دهد.

تصور من بر اینست که پیشرفت های مناسبی در شبکه های عمومی و اینترنت انجام خواهد شد. سیستم های تولیدی با استفاده از IP جهت جمع کردن داده ها ، ویدیو و صدا ، محصولات ویدیویی زنده را انتقال می دهند.

 

3- چطور استفاده از NDI را شروع کنیم؟

مفهوم NDI ساده است :

شما منبع ویدیو را آماده می کنید ، و تحت عنوان NDI ارسال می کند. درآن نقطه ، هر کس دیگه ای در شبکه می تواند آن را ببیند و با آن کار کند ( مگر دسترسی به آن را محدود کنید) درست همانطور که به طور محلی متصل به سیستم خود بود.

در این دنیا جدید ویدیو IP ، نیاز نیست شما درباره کارت های کپچر، SDI ، HDMI فکر کنید ( اگرچه شما می توانید از این روش ها برای اتصال به منابع قدیمی استفاده کنید ، که بعدا مقداری در مورد آن صحبت خواهیم کرد ). همچنین ممکن است ا زعدم وابستگی به توزیع آمپ، روترهای ماتریس ویدئویی و موارد مشابه لذت ببرید.

بیایید ماجراجوییمان را در مورد ساختن یک منبع NDI آغاز کنیم.

4 – انتقال ویدیو از طریق NDI

در اولین قدم می خواهیم که تست پترن و سیگنال صدای 1KHz تولید کنیم.

ابتدا NewTek NDI Tools را از https://www.newtek.com/ndi دانلود کنید.

در ویندوز از طریق دکمه Start و از مسیر NewTek> NDI Test Patterns نرم افزار را باز کنید.

تبریک می گویم ! – هم اکنون شما موفق شدید که صدا و تصویر NDI را به شبکه تان اضافه کنید. البته شما نمی توانید بدون مانیتور مناسب تصویری را مشاهده کنید.

5- مشاهده NDI

هم اکنون ما یک منبع NDI داریم – تست پترن در قسمت قبل تنظیم شد-و از زمانیکه کامپیوتر شما یک اتصال IP دارد، به تمام سیستم های دیگر در شبکه نمایان می باشد.

گام بعدی باز کردن یک مانیتور ویدوست تا بتوانید تصاویر را مشاهده کنید.

زمانیکه ما با منابع NDI کار می کنیم، سیستم ها کلاینت نیاز به یک سخت افزار اضافی خاص با کانکتورهای SDI یا HDMI ندارند. و ازطرفی نیاز به سیم کشی سنگین یا اضافه کردن مانیتور خارجی برای مشاهده منابع NDI نمی باشد.

از منو Start در ویندوز از مسیر NewTek> Studio Monitor نرم افزار را اجرا کنید.

کلیک راست کرده و منبع “Test Pattern” را از طریق منو انتخاب کنید.

NewTek NDI Studio Monitor اکنون به شما محتویات را از طریق کانال های خروجی به وسیله NDI Test Patterns generator نشان می دهد.( روی تصویر دابل کلیک کنید تا صفحه نمایش به حالت تمام صفحه تغییر وضعیت دهد).

ب

برای اینکه اقناع شوید که این تکنولوژی دارای کیفیت بالاست و منبع ویدیو است در سراسر شبکه با تاخیر کم در دسترس است ، Studio Monitor را روییک سیستم شبکه شده ثانویه نصب کنید.سپس همان منبع NDI را روی سیتم ثانویه نمایش دهید.

هم اکنون شما broadcasting NDI video را بر روی شبکه محلی خود دارید ، و هر اپلیکیشن NDI فعال شده بهصورت real-time به آن دسترسی دارد وبه طرق مختلف شبکه فعال NDI شما به صورت روترماتریس قدرتمندی عمل میکند که قادر است هرچیزی را به هرچیزی وصل کند. با NDI آشکارسازی کامل ، اعتبارسنجی، مدیریت پهنایباند و… حفظ خواهد شد.

حتی اگر هزارن کانال NDI وجود داشته باشد و تعداد زیادی ماشین آنها را ببینند ، درست و به صورت خودکار مدیریت می شوند.

این را با روش های سنتی تولیدات ویدیویی که حول کارت کپچر ، امپ های توزیعی و روترها بود را مقایسه کنید.یک سیستم کامپیوتری قادر به پشتیبانی منابع SDI زیادی برای مقاصد عملی می باشد. برای خیلی از هدف های شما، یک شبکه گیگابایتی ممکن است همه پهنای باندی که شما نیاز دارید را آماده کند.

Leave a Reply