What’s NDI protocol?(part 8)

پشتیبانی از سخت افزار جوی استیک

برای کنترل یک دوربین PTZ، یک جوی استیک سخت افزاری ویندوز متصل به میزبان Studio Monitor را اختصاص دهید(یا ویژگی PTZ مجازی که توسط منابع NDI | HX پشتیبانی شده است)

با استفاده از انگشت شست چپ پَن و تیلت، با انگشت سمت راست زوم و فوکوس و با استفاده از دکمه های کنترل کننده، حالت فوکوس اتوماتیک را تغییر دهید.

ضبط

استودیو مانیتور یک آیکون رکورد قرمز را در گوشه پایین سمت چپ برای منابع NDI (مانند NewTek’s TriCaster یا NC1 Studio I / O Module) نمایش می دهد که از کنترل ضبط از راه دور پشتیبانی می کند. برای فعال یا غیرفعال کردن ضبط توسط دستگاه منبع، روی این دکمه کلیک کنید.

یک نمایشگر Timecode در حین ضبط اجرا می شود، و آیکون نوار فیلم ، دسترسی سریعی را به فایل های ضبط شده فراهم می کند.

 

رابط کاربری وب

اسکن کد QR در یک دستگاه تلفن همراه برای باز کردن برنامه وب Studio Monitor

هر نمونه Studio Monitor را از میان همه نمونه هایی که در هر سیستم شبکه ای خود کشف شده اند انتخاب کنید.

از آپشن حفاظت از رمز عبور برای جلوگیری از هرگونه اختلال یا دستکاری استفاده کنید.

به روز رسانی تنظیمات منبع، صوت و پوشش هر صفحه نمایش Studio Monitor  از راه دور – مناسب برای نشانه و یا برنامه های کاربردی از راه دور صفحه نمایش!

دسترسی وب تجهیزات منبع NDI

اگر منبع ویدئویی NDI انتخاب شده از تنظیمات وب پشتیبانی کند (به عنوان مثال NDI Connect ™ Spark یا دوربین PTZ  که دارای NDI فعال است )، وقتی که ماوس روی Studio Monitor می برید ، دکمه پیکربندی (چرخدنده) در پایین سمت راست نشان داده می شود.

با کلیک بر روی این ابزار، یک مرورگر وب مرتبط با این تنظیمات باز می شود، که به شما این امکان را می دهد که تنظیمات منبع را بدون نیاز به شناسایی آدرس IP خود تغییر دهید.

مطالعه بیشتری در مورد اسکن کانورتور

اسکن کانورتور امروزه تقریبا به یک ضرورت در تولید ویدیو ها، ورزش های الكترونیك و محیط های ارائه محتوا تبدیل شده است. راه حل های سخت افزاری از چند صد دلار برای هر استریم ویدئو و تا چندین هزار دلار برای سیستم های حرفه ای اجرا می شود.

اتصال یک اسکن کانورتور سخت افزاری به طور معمول نیازمند یک یا چند پورت کارت گرافیک کامپیوتری بلااستفاده و اتصالات سنگین است که شامل کابل کشی ویدئویی VGA یا HDMI از یک سو و مزاحمت های HDMI یا هزینه ها و حجم زیاد SDI از سوی دیگر است.

در این زمینه، اسکن کانورتور قدرتمند ما در بسته نرم افزاری NewTek NDI Tools که به صورت رایگان عرضه شده است می تواند هزاران دلار را در هر دو زمان نصب و راه اندازی صرفه جویی کند.

حتی  Scan Converter ها از آنچه آداپتورهای سخت افزاری «معمولی» به طور معمول ارائه می دهند، ویژگی های بهتری را فراهم می کند که ،در قسمت های آتی مورد بحث قرار می گیرد.

 

ضبط دسکتاپ با کیفیت بالا

تامین ویدیو خروجی با کیفیت دسکتاپ برای پایین دست خود برای سیستم های تولیدی که دارای NDI فعال هستند و نرم افزاری با فریم ریتی تا 60 هرتز که تقریبا هیچ تاخیری قابل مشاهده و  بار پردازش CPU ای ندارند.

به آسانی اسکن کانورتور راه اندازی می شود و به سرعت به تامین یک استریم ویدیو NDI در شبکه تان برای هر خروجی مانیتور می پردازد.

 

آپشن های صدای دسکتاپ

کدام منبع صوتی را انتخاب کنید که با  اسکرین کپچرتان جفت می شود و شامل سیستم صوتی، هدست متصل شده و … می باشد. شما حتی می توانید از کارت های صوتی مجازی مانند Audetane Dante Virtual Cardcard یا AES67 استفاده کنید. حالا شما می توانید یک بازی کامپیوتری یا ارائه پاورپوینت با صدا (بدون تاثیر بر فریم نرخ) را اجرا کنید و آن را به عنوان منبع NDI عرضه کنید.

منطقه Region of Interest > Configure را از منوی Scan Converter settings برای باز شدن قاب Region of Interest انتخاب کنید. مرزهای پنجره خود را به سلیقه خود تنظیم کنید و محتوای دسکتاپ ویدئویی درون  این قاب به خروجی NDI مربوطه منتقل می شود.

شما می توانید از Region of Interest را برای جداسازی و ارسال فیلم و ویدیو با فریم و با کیفیت بالا  از پنجره بازی کامپیوتری، وب سایت ها و سرورهای استریم ویدئو و برنامه های کاربردی، یا نرم افزار دسکتاپ به سیستم های ویدئویی و نرم افزاری که NDI انها فعال شده استفاده می شود ، یا از برنامه دوربین مجازی موجود در ابزارهای NDI برای ارسال یک قسمت انتخاب شده از روی صفحه خود به سرویس های ویدیویی از طریق IP استفاده کنید.

برای مثال، ارائه سخنرانی های پاورپوینت را به مخاطبان خود در هر نقطه از جهان با استفاده از خدمات آنلاین نظیر اسکایپ، Hangouts، GotoMeeting، Zoom و غیره را نشان دهید (واقعا تقریبا هر چیزی که از ورودی وب کم پشتیبانی می کند).

وب کم به NDI ویدیو

با استفاده از وب کم ها، Scan Converter هم اکنون از ورودی وب کم پشتیبانی می کند.یک وبکم ارزان به سیستم ویندوز خودتان وصل کنید، وب کم ویدیو منبع را از منوی تنظیمات انتخاب کنید، سپس دوربین خود را انتخاب کنید و اگر می خواهید، فرمت ویدیوی آن را نیز مشخص کنید.

بلافاصله شما یک منبع ویدئوی جدید برای ارائه تان دارید.

در نظر بگیرید که هم اکنون وب کمتان می تواند به عنوان یک پوشش تصویر در تصویر بر روی خروجی یک بازی یا سایر نرم افزارهای Studio Monitor تخصیص داده شود.

آپشن های صدای وبکم

خروجی NDI وب کم ، مستقل از تمامی گزینه های صوتی  همانند خروجی های دسکتاپNDI Scan Converter بهره مند می شود. میکروفن دوربین، هدست ، یک میکروفن با کیفیت بالا یا خروجی از هر منبع صوتی که توسط سیستم شناسایی شده است را انتخاب کنید.

تذکر : GPU در حال حاضر برای ضبط صفحه نمایش استفاده می شود و وظیفه مدیریت تقسیم تبدیل رنگ (lion’s share of color conversion )، پردازش و انتقال NDI را مدیریت می کند. این نسخه با استفاده از API ، DirectX 11 ، استفاده می کند بنابراین نیاز به ویندوز 8 یا بهتر نیاز است.

1 Response

Leave a Reply