What’s NDI protocol? (part 2)

مقدمه معرفی NDI

انقلاب های ویدویی از گاراژها و زیرزمین ها آغاز می شود ، جاییکه برنامه نویسان خلاق ایده های بزرگ دارند .

NDI® جایی است که التزام ما نسبت به این دیدگاه رنگ واقعیت می گیرد.

NDI Scan Converter

کیفیت تصویر در نسخه جدید NDI  اسکن کانورتور بسیار بهبود یافته است. هم اکنون از GPU برای ضبط تصاویر صفحه نمایش و مدیریت تبدیل، تحلیل و انتقال تصویر استفاده می شود.

تمامی تصاویر زنده ،به صورت 60 Hz فول یا حتی بازیهایی با فرکانس 120 Hz یا بیشتر و غالبا بدون استفاده از CPU ظبط می شود.

تدکر : نسخه اسکن کانورتور بستگی به آخرین API ، DirectX دارد ، بنابرایت به ویندوزه نسخه 8 یا جدیدتر مورد نیاز است.

یک منبع صدا برای ظبط تصویر انتخاب کنید . حالا شما می توانید یک بازی کامپیوتری یا ارایه پاورپوینت را به همراه صدا (بدون هیچ گونه فشاری روی Frame-rate ) اجرا کنید و به عنوان یک منبع NDI آن را تحویل دهید.

هم اکنون اسکن کانورتور وب کم را به طور کامل پشتیبانی می کند.

پخش زند ه بازی ها به همراه صدا. ارسال پاورپوینت به Hangouts, Zoom Media, Skype GotoMeeting (به قسمت ورودی مجازی NDI مراجعه شود) و استفاده از وبکمتان برای صحبت کردن با آنها.

همچنین اسکن کانورتور NDI از قابلیت ” region of interest ” (منطقه مورد علاقه) پشتیبانی می کند، بنابراین شما می توانید ویدیو های خود را به صورت مستقیم از صفحه یوتیوب دانلود کنید.

 

 

NDI Studio Monitor

دشوار است که در مورد این “غول کوچک” اغراق کنیم. علامت گذاری (Signage ) یک فیلد گسترده و مهم در زمینه ویدیو می باشد که Studio Monitor هم اکنون آن را پوشش می دهد.

مجموعه  برای هر نمایش در حال حاضر شامل صفحه نمایش ویدویی چندگانه ، لابی ها ، بیلبوردهای صفحه نمایش های غول پیکر و … را نمایش می دهد.

آماده سازی این منابع از طریق کابل کشی آنالوگ معمولا غیرعملی می باشد. هزینه تجهیزات SDI گران است و محدودیت های مسافتی HDMI باعث می شود که نتوان از آن به عنوان جایگزینی مطمین استفاده کرد ، در این شرایط IP  راه حلی کامل،دردسترس ، قابل اعتماد و ارزان است.

آیا نیاز به آپدیت نمایشگر روی ” صفحه نمایش از راه دور” ( Remote display) است؟ هم اکنون NDI Studio Monitor یک وب سرور یکپارجه ((integrated web server را فراهم می کند ،تنها کافیست که  QR Code روی صفحه نمایش اسکن شود تا گوشی همراهتان به کنترل از راه دور تبدیل شود . علاوه بر این، چند نمونه در Studio Monitor در حال اجرا را در همان دستگاه می توان به صورت مستقل کنترل کرد ، به صورتیکه آنها می توانند همدیگر را از طریق P2P ببیند ، و کنترل کامل هر نقطه از شبکه شما را به شما بدهد!

علاوه بر اینکه Studio monitor ، به شما اجازه می دهد که عناوین و گرافیک ( حتی ویدیو کامل حرکتی ) را پوشش دهید. یک لایه منحصر به فرد را برای نمایش در ویدیوی خود در لابی خود تنظیم کنید و برای نمایشگاه خود چیزی متفاوت را اعمال کنید. یا از ویژگی همپوشانی (Overlay feature) برای تهیه خروجی تصویردر تصویر استفاده کنید.

همچنین هر Studio monitor را می توان بر اساس اینکه کدام تجهیزات صدا قرار است مورد استفاده قرار گیرد استفاده کرد ، و کدام ویدیو مانیتور خروجیش باید نمایش داده شود.حتی شما می توانید استودیو مانیتور را برای اجرا شدن روی استارت آپ کامپیوتر تنظیم کنید.

با خرید یک یا دو NUC به صورت خیلی راحت و ارزان می توانی خروجی های 4K ، کنترل از راه دور و چندگانه ایجاد کنید.

NDI Virtual Input

منابع ویدیویی NDI را می توان به عنوان هر چیزی که وبکم ها را پشتیبانی می کند اختصاص داد ( نظیر GotoMeeting, Skype, Hangouts, Zoom Media و …) ، ورودی های مجازی NDI ، 1080p60 یا حتی 4k را به صورت فول فریم پشتیبانی می کند و حتی به شما اجازه می دهد که سطوح صدا را برای نرم افزار های مورد نیاز متفاوت اصلاح کنید.

VLC Media Player

   ورژن جدید پلاگین VLC هر دو ورژن VLC2.x. و VLC 3.0 را پشتیبانی می کند.کنترل PTZ مجازی (Virtual PTZ control) به شما اجازه می دهد که در خروجی VLC نشان داده شده در استودیو مانیتور یا ترایکستر پَن و زوم  کنید مانند اینکه شما دوربین PTZ واقعی را کنترل می کنید.

Adobe CC drivers

درایور جدید از  آخرین ورژن Adobe CC پشتیبانی می کند به گونه ای که دارای کیفیت عالیست و از رنگ نقطه ای شناور و… پشتیبانی می کند.

 

 NDI HX Drivers

درایورهای NDI|HX هم اکنون در NDI Tools چهت سرعت و سهولت کار فرار گرفته است .از ویژگی های درایورهای می توان به  بهینه سازی های متعدد ، رفع باگ های پیوسته و پشتیبانی ارتقا یافته برای تنظیم شبکه های پیچیده نام برد ، به علاوه پشتیبانی از شتابدهنده نرم افزار نیز به آن اضافه شده است.

تغییرات SDK

ما تمامی SDK ها را به گونه ای ساختیم که اسفاده از آنها راحت باشد. توابع بسیار قابل فهم است و به طور کامل دارای سازگاری عقب رو(backwards compatible) می باشد.

راهنمای شروع SDK جدید ، یادگیری کسانی که تازه با  اکوسیستم NDI آشنا شده اند  را شتاب می بخشد.

 

Leave a Reply